środa, 17 grudnia 2014

Skromny świąteczny stroik na drzwi

stroik, wianek na drzwi, Boże Narodzenie, dekoracje


Życie przyspiesza. Przed świętami widać to jak na dłoni. Wystarczy wyjść z domu aby ujrzeć szaleństwo w oczach przechodniów. Chyba nikogo ono nie ominie. Szczególnie dotyczy to nas, kobiet. Codziennie wracam objuczona, jak wielbłąd i marzę aby święta już były. Chcę się z wszystkim wyrobić, ale wiem też, że nie ma na to najmniejszych szans. Dziś powstał taki oto wianeczek, zupełnie z przypadku. Skromny i prosty, czyli tak jak lubię. 
Dziś dowiedziałam się też, że zmieniają się nasze świąteczne plany. Mój starszy syn śpiewa w przykościelnej scholce. Entuzjazm dzieci i wielkie serce Pana, który ich prowadzi, sprawiają, że msza staje się naprawdę niezwykłym przeżyciem. W wigilię na pasterce, mój syn będzie odgrywał rolę Św. Józefa. Muszę mu do tego czasu przygotować strój. Macie jakieś pomysły? Ja pomyślałam o albie od pierwszej komunii i na to chcę mu narzucić mój ogromny szal, przewiązać czymś w pasie. Z czego zrobić brodę? Na razie nie wiem. Ale spokojnie ... nie wpadam w panikę. Jeszcze.

Niedawno Pan, który prowadzi scholkę i pięknie przygrywa na gitarze ciężko zachorował. Na szczęście wraca już do zdrowia jednak pobyt w szpitalu zaowocował pomysłem aby nasze dzieciaki zaśpiewały dla chorych w drugi dzień świąt. Muszę się Wam przyznać, że bardzo mnie ten pomysł ucieszył. Na ten dzień i tak nie mamy żadnych planów. Siedzielibyśmy przed telewizorem i oglądali po raz setny Kevina. Czy można lepiej spędzić Boże Narodzenie niż wśród chorych, niosąc im radość?

stroik, wianek na drzwi, Boże Narodzenie, dekoracje


stroik, wianek na drzwi, Boże Narodzenie, dekoracje
A tu już na drzwiach wejściowych
W rogu zdjęcia uwiecznił się aparat i mój popisowy, różowy polarek

6 komentarzy:

 1. śliczny, też myślę aby wykonać swój stroik na drzwi, ale koncepcji zero.
  Na weekend może zacznę działać, czas krótki do realizacji -Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. skromny, ale naprawdę świąteczny :)

  OdpowiedzUsuń
 3. piękny wianuszek, bardzo gustowny

  OdpowiedzUsuń